Hoş geldiniz,
Sayfamızda motosiklet aksesuarlarının nasıl seçileceği hakkında sorular sorabilir, diğer kullanıcıların sorularını cevaplayabilir, öneri ve tavsiyelerde bulunabilirsiniz.

Bir soru sorun, öneri ve tavsiyede bulunun!

Enduro / Touring bot seçimi

Merhaba,

ürünleriniz içerisinde bot seçimi konusunda zorluk yaşıyorum.

bu konuda daha tecrübeli olan birisinin tecrübesine ihtiyacım var.

tenere 660 kullanıcısıyım, %20-30 asfalt, %50 normal arazi ve %20-30 kadar da motorsikletime göre zor arazi şartlarına giriyorum. cross motorsiklet ile kullandığım botlar biraz ağır geliyor. motorsikletten inip kısa mesafe inmek veya 1 2 saatlik mola verme durumunda kaldığımda, veya bir yerde bir şeyler içmek için durduğumda;

1. hareketimi çok kısıtlıyor

2. yaz günlerinde terleme yapıyor ve rahatsızlık veriyor

3. yürümemi de zorlaştırıyor.

sitenizdeki enduro botlara baktığımda ise koruma anlamında kafamda soru işaretleri oluşuyor. o yüzden tam anlamıyla koruma sağlayabilen ve aynı zamanda en azından yürürken çok rahatsız etmeyecek botlar arasında kaldım.

şu anda isteğime göre seçebileceğim iki marka ve model

Falco Mixto 2 Adv Brown

ve

Alpinestars Toucan Enduro Siyah

aklıma yatan daha çok toucan fakat hareket aşamasında çok zorlanır mıyım bilemiyorum.

7, Nisan, 2016 Motor Botu Nasıl Seçilir? kategorisinde S. Uzun tarafından soruldu
7, Nisan, 2016 Mymotosiklet tarafından yeniden etikenlendirildi

1 cevap

Merhaba değerli müşterimiz;

Enduro botlar en zorlu arazi şartları için üretildiğinden dolayı günlük kullanıma uygun değildir.
Bu sebeple araziye çıkacağınız zaman bir enduro bot kullanmanız çok daha güvenli olacaktır.

Asfalt kullanımı için ise ikinci bir bot almanızı öneririz. Çünkü sizin de belirttiğiniz gibi iki farklı kullanım amacı söz konusudur.

Saygılarımızla
Mymotosiklet
7, Nisan, 2016 Mymotosiklet (100 puan) tarafından cevaplandı
...